Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

НАЦИОНАЛЕН СЪБОР НА ЗЛАТОТЪРСАЧИТЕ - От 20 до 26 Юни

Яко спам

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА НАЦИОНАЛЕН СЪБОР НА ЗЛАТОТЪРСАЧИТЕ

Мнениеот pscorpions » 18 Яну 2016 15:23

Ето още снимки и комплекси.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот la4ko81 » 18 Яну 2016 16:06

bornoec, според мен си прав в разсъжденията си, аз също бих се насочил натам. Бройте ме и мен за събора.
който търси - намира
Аватар
la4ko81
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 18 Яну 2016 18:53

bornoec написа:Моята идея беше подобна, че по тези палеозойски метаморфозирани гранитоиди, които са част от средногорския антиклинорий, са подхранвали тези реки извиращи от тях и течащи на север, възможно е, но аз нямам информация за района, да има внедрена горнокредна магма, и тази система от разломи които ги процепват някой от тях да са вместилище на орудяване, при разрушаването му да е подхранвало палеогенските реки. Затова предложих, на който иска да провери съвременните оврази и рекички, идващи от там.

bornoec, два часа бях със събрани очи. :o Добре, че беше последното ти изречение, за да захапя нещо.
Един познат е правил проби в района. Северно и на изток от ресторант "Златна котва", това е гора, можело да му види човек цвета, ама много на рядко.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 18 Яну 2016 20:38

Просто нямаше друг начин да си изложа хипотезата, струваше че това са едни прилични предпоставки за търсене, което не гарантира, че наистина има. А районът който мисля, че е удачен да се провери се намира в югозападния край на язовира (видно от предходния пост) близо до с.Виден, но от снимките в google earth се вижда,че язовира лятото или много го изпускат или се изпарява тая вода и деренцата и те най -вероятно са си сухи, което доста влошава проверката
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 18 Яну 2016 22:24

bornoec написа:Просто нямаше друг начин да си изложа хипотезата, струваше че това са едни прилични предпоставки за търсене, което не гарантира, че наистина има. А районът който мисля, че е удачен да се провери се намира в югозападния край на язовира (видно от предходния пост) близо до с.Виден, но от снимките в google earth се вижда,че язовира лятото или много го изпускат или се изпарява тая вода и деренцата и те най -вероятно са си сухи, което доста влошава проверката

Има канал по който непрекъснато върви вода за Стара Загора.
Някой божи ден може и да направя проба по деретата за които говориш. Тези дерета продължават и по дъното на язовира до коритото на Тунджа и даже да спадне язовира ще се направи проба в ниското, въпреки, че и да има едва ли ще е нещо кой знае какво. Точно до град Севтополис, да го оставят траките?!?!?!
Сега, не твърдя категорично, но съм останал с впечатление, че златото което излиза на плажа е зрънчесто, а долу в реката след стената е люспесто. Плажът се намира от северна страна на стената и постепенно преминава в Копринския ръкав. От западна страна на Копринския ръкав е Дунавския ръкав. На неговия източен бряг също са промивали злато.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 19 Яну 2016 00:00

Абе започна да ми става много интересно с тая Копринка...Май е време да сменя Източни Родопи и да се поразшетам пак из БГ-то....Скоро може и да ти се обадя Ники да ме поразведеш около язовира да ги видим тия конгломерати,задруги,фрагменти и палео не знам кво си па да намерим хубави места за бачкане с хубаво златце...Аз за друго може и да не ставам но пък в намирането на жълтата пущина много ме бива...... :good:
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 19 Яну 2016 18:43

dante написа:Абе започна да ми става много интересно с тая Копринка...Май е време да сменя Източни Родопи и да се поразшетам пак из БГ-то....Скоро може и да ти се обадя Ники да ме поразведеш около язовира да ги видим тия конгломерати,задруги,фрагменти и палео не знам кво си па да намерим хубави места за бачкане с хубаво златце...Аз за друго може и да не ставам но пък в намирането на жълтата пущина много ме бива...... :good:

Става интересно, защото само висим на лаптопите. Аз мислех да идвам в Родопите, ти бягаш от там, абе ............Иначе убеден съм, че и около реката има злато, ама слой на около 1-1.2м дълбочина. Ако си струваше траките нямаше да го оставят, още повече че е до града им.
Ама ако дойдеш, ще те разведа. 0887416085
Ето една едра люспа - 4.2 х3 х0.25 мм. http://prikachi.com/images.php?images/998/8583998Z.jpg
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 19 Яну 2016 23:53

Не бягам братле но човек има нужда да смени обстановката а иначе душата и сърцето ми са из Родопа планина...А и злато си има достатъчно ама с тая Копринка ме съсипахте.Имам чувството че там където и да бръкна половината лопата ще е злато........ :lol: .......Откакто се занимавам с това ми се ще да се разходя за няколко дни натам но все го отлагам но май е време да го направя още повече че и събора ще е там а ще трябвая да се организират нещата и да се подготви най удачният за нас терен....
Да се върнем на темата за събора.Имам вариант за голяма палатка каквито по нашият край правят по панаирите из селата.Дълга е 60 м. и широка 8 м. само трябва да си дойде до месец собственика от чужбина че е шофьор и ще говоря да я взема за тогава...Ще ни свърши перфектна работа защото хваща около 200-250 човека а ако се наложи ще опънем отстрани и шатри и затова ще направя всичко възможно да я взема...Ток за вечерта ще осигурим с генератори а за музиката ще си имаме и дисководещ...Ще пробвам да осигуря и кафе автомат за събора...Ще има денонощна скара и бира на народни цени с минимална надценка с които ще покрием някои разходи като бензин за агрегатите,химични тоалетни и др....Ако успея да взема голямата палатка ще ми трябват два дни предварително 3-4 човека за сглобяването и но това ще го уточняваме в движение.....Имам още идеи но ми омръзна да пиша пък и утре е ден....... :good:
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 20 Яну 2016 08:24

Не искам да оставам криворазбран като си мислите, че това може да е Клондайк, просто исках да дам идея, че златото в реките има 2 източника на подхранване (ако някой го вълнува де), за мястото за работа най-добре е местните да кажат. На Repata идеята никак не е лоша да пробва малките деренца където се разкрива един от сигурните източници за снасяне на материал.
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bakaliaros » 20 Яну 2016 18:56

малко инфо
ww.zlatna-kotva.com
http://complexlazur.com/
http://artemida.bg/
bakaliaros
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 20 Яну 2016 22:06

bornoec написа:Не искам да оставам криворазбран като си мислите, че това може да е Клондайк, просто исках да дам идея, че златото в реките има 2 източника на подхранване (ако някой го вълнува де), за мястото за работа най-добре е местните да кажат. На Repata идеята никак не е лоша да пробва малките деренца където се разкрива един от сигурните източници за снасяне на материал.

Много добре те разбирам и със сигурност не очаквам "Клондайк". Тези два източника на подхранване, ако съм те разбрал правилно са конгломератите и гранитите. Не успях да разбера защо се насочи точно към района на с. Виден.
Където бях писал за гората източно от р-т "Златна котва", та из нея има копани сериозни продълговати дупки. Не ми се вярва да е от военните, защото си имат цял полигон на Тюлбето. И нищо чудно да са копани от траките. Скалите са един ронлив гранит.
Иначе на практика, без много да се мисли, трябва да се пробва всяко дере. Пък ако някое пусне и изкарам примерно половин килограм злато, нищо че не е много. Колкото - толкова. :D w1w2w3
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pandata » 21 Яну 2016 07:53

Здравейте колеги, много съм се разкарвал по язовира и действително навсякъде почти пуска. Малко е ситно но повечето е пясък и лесно се промива на драга. Ако От Юг в язовира се влива река Гюрля от Средна гора, която е доста златоносна и около село Горно Черковище съм чувал, че е промивано доста злато преди. Ако колегата nikmagi е съгласен като се постопли времето мога да му помогна с търсенето на терен за работа.
pandata
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 21 Яну 2016 10:55

Здравей колега nikmagi, давам ти идея за тези деренца (дерета образувани от временните потоци се наричат оврази) в този район понеже като видях профила на надморската височина и ми изглеждаха сравнително стръмнички , това благоприятства ерозията на временните води при обилни дъждове, а от своя страна няма да има толкова изразена акумулативна дейност, така казано, няма да копаеш 1-1,2 докато стигнеш до някакво златоносно петно, а и лесно можеш да намериш някакъв праг или препятствие и да изкопаеш до подложката за да провериш има ли, няма ли, а и не са чак толкова дълги, можеш да прежалиш 1-2 дни в проби:
Копринка.jpg

Относно изкопите за които говориш, ако има някаква закономерност на подреждането може да са свързани със някакви търсещи изработки на полезно изкопаемо, давам ти веднага пример от маджаровското находище
маджарово.jpg
на примера на маджарово, се проследява оруден разлом или пукнатина, копае се докато се премахнат рахлите материали и впоследствие се опробва рудната зона. Нищо чудно траките да са ги копали тези изкопи при Копринка, понеже погледнах съдържанието на геофонда при МОСВ и за точно този район ми излезе (в съвременно време 20-21в), основно са провеждани търсещи работи за въглища и горливи шисти. Може и от кариерата (източно на язовира) да са копали (нелегално) до подложка да видят има ли нещо в рахлите материали или не.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pandata » 21 Яну 2016 19:59

В кариерата източно от стената се промива чакъл. Там по Тунджа след язовира вече е преровено поне 10 пъти от багерджии. Излиза предимно люспесто злато, но съм виждал колеги да вадят от дъното на реката люспи от порядъка на 0,05 грама и въобще не са рядкост, приличат на малки монети, обаче са много тънки. Но сега ако някой мисли да копае там може да остане много разочарован, понеже почти всичко е извадено вече.
Деренцата около язовира ми изглеждат много апетитни. Аз живея на 4 километра от язовира и като се постопли времето започвам да обикалям и ще пиша резултати. Обаче района около язовира го познавам сравнително добре и при тези деренца почти не съм виждал вода, а за лятото да не говорим. Но ще проверя и ще пиша резултати.
pandata
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 21 Яну 2016 21:36

pandata написа:.............Ако колегата nikmagi е съгласен като се постопли времето мога да му помогна с търсенето на терен за работа.

pandata, на колегата nikmagi не му трябва терен за работа ами много богато находище дълбоко на не повече от една лопата, близко до асфалта и недалеч от Казанлък. :D w1w2w3
Терени за работа има - злато няма. Ако искаш звънни да пием по едно кафе и да поговорим - 0887416085.
А пък за багерите. Само един работи с багер в реката. Други едни с багер само си разкриват и след това се гмуркат и смучат.
pandata, от Копринка ли си? Ако си от там знаеш ли на Копринка старото име? А по-старото?
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към За всичко за което ви се говори