Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

НАЦИОНАЛЕН СЪБОР НА ЗЛАТОТЪРСАЧИТЕ - От 20 до 26 Юни

Яко спам

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА НАЦИОНАЛЕН СЪБОР НА ЗЛАТОТЪРСАЧИТЕ

Мнениеот pscorpions » 05 Яну 2016 23:25

Ице благодаря за оценката. Казвайте какво мислите, какви задачи има по организацията. Да се започва от рано и всеки да си знае задълженията.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 05 Яну 2016 23:54

Предлагам Януари да е месец на идеите за предстоящият "Събор на златотърсачите"......Чак когато вече имаме план как ще премине Събора ден по ден се захващаме с организацията....Едно от първите неща,които ми идват наум е единият ден да се направи изцяло благотворителен и всичкото извадено злато да се дари а извадилият най много да получи награда например драга която аз с радост ще доставя.Предполагам и всеки колега,който прави драги....Давайте идеи приятели.После ще отсеем най добрите и ще направим програма на събитието...Чак тогава се захващаме с организацията като при всички случаи ще има една или две химични тоалетни а може би и една или две импровизирани полеви бани за по един душ.....Имам много идеи но тепърва ще се обмислят и обсъждат.....
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bakaliaros » 06 Яну 2016 18:43

още сьм новобранец, но броите и мен
bakaliaros
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 17 Яну 2016 16:41

Искам да помоля Репата, да качи една карта на Копринка, на която да отбележи къде смята да се проведе събора. Колеги които са близо и такива които познават района могат да дадат друга идея . Да се обсъди и този въпрос, не после да има сърдити.
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот shimbaka » 17 Яну 2016 20:30

w1w1w2 последните ми сведения са че под стената е лунен пейзаж даже не знам дали да взимам драга 1q1q1q май пак ще се пие y6y6y7
Аватар
shimbaka
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 17 Яну 2016 22:44

Това че е кратери,въобще не е проблем.На първата сбирка ходихме до някакво село да пазарим,и на връщане минахме по черен път,пълен с дерета.
Целия северен район на язовира е конгломератно пясъчникова задруга.Именно от там ръси.Така че имам намерение да се разходя из малките деренца там и то с металдетектор. ;)

А между другото,има и карти качени,и снимки,всичко някъде из форума за Копринка.Скорпи намери ги че много мразя да търся нещо и да не го намеря.Някъде са подготвени материалите от предната сбирка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0876662270
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот bornoec » 17 Яну 2016 23:29

На фона на тоя огромен интрузив в района процепен от множество разломи по съм склонен да вярвам че златинките са привързани към него (след ерозирането) не чак толкова към тая задруга, а и имайки предвид мащаба на картата , при една едромащабна карта ще се появят допълнителни неописани разломи, които може да са си и проводящи за някакъв вид полезно изкопаемо довлякло и злато
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 18 Яну 2016 10:39

bornoec написа:На фона на тоя огромен интрузив в района процепен от множество разломи по съм склонен да вярвам че златинките са привързани към него (след ерозирането) не чак толкова към тая задруга, а и имайки предвид мащаба на картата , при една едромащабна карта ще се появят допълнителни неописани разломи, които може да са си и проводящи за някакъв вид полезно изкопаемо довлякло и злато

Не съм много сигурен ,тъй като точно в тази сфера знанията ми са ограничени,и се простират до там да мога да удовлетворя собствените си нужди,да се ориентирам по картите къде да го набарам.Мисля че тази разломна дейност е от доста по късен етап,вероятно неогена,и няма връзка с палеогените конгломерати отбелязани на картата над язовира? А може и да греша и може да е така както казваш.Но в конкретния случай е без значение,тъй като едва ли някои се интересува дали следствие Неотектонското развитие в областта,и благоприятните климатични условия са довели до изветряването и дезинтеграцията на златото от коренните източници,или някой е минал и го е наръсил!
Въпроса е че има злато,видно и от картата,и от добивите на колегите,и може спокойно там да си заформим едно бране на злато,по реката и по склоновете в малките деренца и потоци! Не знам как стой въпроса с плажовете?Гонят ли вече или все още няма проблеми?
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот bornoec » 18 Яну 2016 11:12

Добре тези конгломерати от къде са се обогатили на злато според теб, предходният ми пост е за да се ориентират хората при търсенето не само около това петно от конгломерато-пясъчниковата задруга, но и по овразите и потоците преминаващи по интрузива, а относно разломите съм почти сигурен, че са с доста по-голяма възраст от палеогена.
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 18 Яну 2016 11:33

bornoec написа:Добре тези конгломерати от къде са се обогатили на злато според теб, предходният ми пост е за да се ориентират хората при търсенето не само около това петно от конгломерато-пясъчниковата задруга, но и по овразите и потоците преминаващи по интрузива

Палео-Тунджа. Тези потоци и реки пресичащи тази зона,още преди 2 години казах на колеги от региона да ги проверят.Сведенията който имам са че златото в доста голяма част от тях е символично,а на места липсва! Имам бегъл спомен за река минаваща до прохода Шипка,в която ми бяха казали че имало по добре!

Аз не съм сигурен във възрастта им,просто предположих:)И мисля така защото Стара Планина е всъщност най младата планина в БГ като издигането и започва през Неогена на етапи! Може и да греша,просто изказах мнение,нямам претенции да съм прав:)))))))
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот bornoec » 18 Яну 2016 11:52

Да приемем,че тази конгомерато-пясъчникова задруга е фрагмент от палео-тунджа..и когато тя е текла, се е врязвала и ерозирала тези огромни гранитоидни тела, които очевидно от геоложката карта са доста по стари от нея, идеята ми е че задругата, и алувиалните разсипи на съвременните реки могат да имат подхранване и от там!
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 18 Яну 2016 12:10

bornoec написа:Да приемем,че тази конгомерато-пясъчникова задруга е фрагмент от палео-тунджа..и когато тя е текла, се е врязвала и ерозирала тези огромни гранитоидни тела, които очевидно от геоложката карта са доста по стари от нея, идеята ми е че задругата, и алувиалните разсипи на съвременните реки могат да имат подхранване и от там!

Така е прав си:) Преди няколко години,когато се запознах с Данчо,и така докато ми обясняваше използваше термини като :Интрузив,Фундамент,Магматизъм,Зърнометрия,Алувиален...и още термини,термини стотици...В началото го гледах точно като Теле-Рибния буквар на Петър Берон,и само клатех глава! Трябваха ми 1,5 год за да почна да Разбирам това което ми хортуваше,като вложих доста време в четене за да разбирам езика му :lol:
Сега представям си колко колеги четат,и гледат умно,точно така както аз гледах Данчо първите месеци:)))) И още,и още на моменти(сега) гледам с онзи първия Телешкия поглед като ми говори!
Геологията е много обширна наука,и понятията в нея са....Кофти:)))
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот jordanovj » 18 Яну 2016 12:24

Палеогенските конгломерати около язовира са с възраст над 35 млн г.Стара планина не е била вдигната още и реките са текли на север.Средна гора е била висока над 4000 м, а за цялото Средногорие са характерни златосъдържащите минерализации с възраст 65-70 млн г. и по-стари.По северните склонове на Балкана и билото има много такива конгломерати и те се явяват междинен колектор, подхранващ днешните реки.
jordanovj
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 18 Яну 2016 13:25

Моята идея беше подобна, че по тези палеозойски метаморфозирани гранитоиди, които са част от средногорския антиклинорий, са подхранвали тези реки извиращи от тях и течащи на север, възможно е, но аз нямам информация за района, да има внедрена горнокредна магма, и тази система от разломи които ги процепват някой от тях да са вместилище на орудяване, при разрушаването му да е подхранвало палеогенските реки. Затова предложих, на който иска да провери съвременните оврази и рекички, идващи от там
123-min.jpg
Последна промяна bornoec на 18 Яну 2016 15:59, променена общо 1 път
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 18 Яну 2016 13:37

Ето карта на Копринка. Който има мнение за терен да отбелязва на картата за да се обсъди.
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към За всичко за което ви се говори